Holistyczna metoda terapeutyczna Olgi N. Stępińskiej czyli czym jest numeroterapia?

Numeroterapia to terapia wielopłaszczyznowa, która zawiera wiele narzędzi i metod pracy z klientem, takich jak Radykalne Wybaczanie C.Tippinga, Theta Healing V. Stible, praca z energią Reiki Usui czy Kundalini Reiki, Fuzje Soul Body Fusion, Kroniki Akaszy oraz Portret Numerologiczny. Dzięki temu możemy odkryć w nas nasze pierwotne rany, do których ciężko byłoby się dokopać w akademickich terapiach. Numeroterapeuci są trenerami, a nie uzdrowicielami, którzy poprzez pracę z klientem umożliwiają mu dobór najlepszych narzędzi, dzięki którym może obudzić w sobie mechanizm samo uzdrawiania i samo wybaczania.

Numeroterapia – Droga do samorozwoju i uzdrawiania

Aby zrozumieć nasze wewnętrzne przekonania i pozbyć się bagażu doświadczeń przekazywanego z pokolenia na pokolenie, musimy zgłębić wiele aspektów naszej wiedzy. Obejmują one zarówno poziom podstawowy, jak i zakorzenione, odziedziczone oraz przejęte na poziomie genetycznym, historycznym, duszy, traum, lęków czy blokad. Nasze emocje, dobre i złe, są powielane przez lata i przekazywane schematem, który jest odzwierciedleniem naszych zachowań, przekonań i przyzwyczajeń.

Zrozumienie dziedziczonej wiedzy: Jak przekonania i doświadczenia naszych przodków wpływają na nasze życie

Nie tylko dziedziczymy poszczególne cechy charakteru i wygląd zewnętrzny, ale również nasze korzenie. Warto więc zgłębiać swoją wiedzę, aby zrozumieć, kim jesteśmy i jak wpłynąć na swoje życie poprzez pracę nad sobą. Warto zgłębić wiele aspektów naszej wiedzy dotyczącej zrozumienia naszych wewnętrznych przekonań – zarówno tych podstawowych, jak i zakorzenionych, odziedziczonych, przejętych na poziomie genetycznym, historycznym, duszy, traum, lęków czy blokad. Całe życie nosimy ze sobą bagaż doświadczeń wielu pokoleń – naszych rodziców, dziadków, pradziadków, aż do siódmego pokolenia wstecz – w postaci przyzwyczajeń, nawyków i stereotypów, które często sprawiają nam trudności w zrozumieniu źródła naszych reakcji, emocji i lęków.

Dlaczego płaczemy na filmach czy słuchając muzyki klasycznej czy patriotycznej? Dlaczego kogoś wzrusza śpiew ptaków o poranku, widok wschodzącego słońca czy uśmiech bliskiej osoby? Podobnie jest z obawami i lękami. Obawy i lęki są powszechne wśród ludzi i każdy z nas posiada jakieś swoje własne. Niektórzy boją się latać samolotem, inni zatłoczonych miejsc, jeszcze inni mają lęk wysokości, a niektórzy boją się samotności. Te emocje – dobre i złe – są powielane przez lata i przekazywane z pokolenia na pokolenie, tworząc schemat zachowań, przekonań i przyzwyczajeń, które kształtują naszą osobowość. Dziedziczymy nie tylko wygląd zewnętrzny, jak piękne włosy, białe zęby czy zielony kolor oczu – nasze korzenie nie ograniczają się tylko do wizerunku zewnętrznego, a nawet cech charakteru. Sięgamy znacznie głębiej…

Każdy z nas ma szereg zachowań, zarówno dobrych, jak i złych, niektóre znane, a niektóre ukrywane. Często udajemy, ukrywamy i zatajamy swoją prawdziwą tożsamość dla dobra ogółu, a niekoniecznie dla własnego dobra. Chcemy być postrzegani przez innych jako ktoś inny, niż w rzeczywistości jesteśmy. Często jednak nie pracujemy nad zmianą siebie lub swoich przekonań, tylko ukrywamy swoje prawdziwe ja. Ta mniej widoczna strona naszej osobowości, ukrywana przed światem, definiuje nas samych i to, jak postrzegają nas inni.

Radykalne Wybaczanie Colina Tippinga jako narzędzie w transformacji archetypu ofiary

W numeroterapii wykorzystywane są narzędzia, takie jak Radykalne Wybaczanie Colina Tippinga, które doskonale tłumaczą działanie energii na poziomie kontraktów dusz oraz lekcji życiowych. Filozofia ta w pewien sposób stanowi rdzeń naszego życia. W archetypach ofiary zauważamy głęboko zakorzeniony wzorzec, który silnie wpłynął na naszą powszechną świadomość. Przez wieki przekonaliśmy samych siebie, że rola ofiary stanowi podstawowy składnik ludzkiego losu. Przekształcenie tak podstawowego wzorca, jakim jest archetyp ofiary, wymaga zrozumienia, że duchowa droga polega na tym, aby to, co się dzieje w naszym życiu, nie dzieje NAM, ale DLA NAS samych. Aby uzdrowić swoje ciało, należy zacząć uzdrawiać swoją świadomość i wprowadzać zmiany w zakodowanej od pokoleń podświadomości. Dzięki naszym zmianom w tym momencie, zmieniamy bieg przyszłych pokoleń. Metody Tippinga są ogólnie znane na całym świecie, a jego książki, takie jak Radykalne Samowybaczanie czy Radykalna Manifestacja Marzeń, są dostępne na rynku. Warto zainteresować się tymi pozycjami, jeśli chcemy popracować nad sobą i zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Idealną terapią grupową jest Gra Satori, również stworzona przez Tippinga, dająca wyraz naszym wewnętrznym lękom.

Metody numeroterapii i Theta Healing w pracy nad sobą i uzdrawianiu

Kolejną metodą, którą bardzo lubię używać w terapii, jest Theta Healing stworzona przez Vianne Stible. Według Vianny, Theta Healing jest filozofią i całościowym systemem uzdrawiającym, który może być użyty do zmiany samoograniczających i wzmocnienia pozytywnych przekonań, do zrozumienia siebie oraz do ewolucji duchowej dla dobra ludzkości. Praktyki te bazują na falach mózgowych Theta. Wierzę, że to one wywołują fizyczne, emocjonalne i duchowe uzdrowienia.

Możemy pracować na wielu poziomach naszej podświadomości, wykorzystując pracę fal Theta naszego mózgu, takie jak dociekanie przekonań, manifestacja obfitości czy szukanie blokad dlaczego nie możemy spotkać bratniej duszy, a nawet znaleźć podwalimy naszych dziedzicznych chorób w anatomii intuicyjnej czy odpowiedzi na pytanie, czy nasze życie jest grą. Te i wiele innych jeszcze możliwości daje nam Theta Healing.

Praca na poziomie podświadomości dzięki Theta Healing i falom Theta

Theta Healing pokazuje nam też, że możemy w sobie nosić cztery emocjonalne reakcje, które trzymają nas w przeszłości, blokując nas przed otrzymywaniem czystych przekazów. To uraza, żal, odrzucenie i chęć zemsty. Wszystkie one zajmują mnóstwo mentalnej przestrzeni, a w niektórych przypadkach pracują w głębi nas. Wszystko poprzez pracę na falach Theta możesz wyczyścić, a dzięki Radykalnemu Wybaczaniu zrozumieć, wybaczyć i wprowadzić w swoje życie nowe pozytywnie wzmacniające programy.

Reiki i Kundalini Reiki – energetyczne wsparcie dla ciała i umysłu

Moja ukochana praktyka z klientami to energia Reiki. Każdy z nas rodzi się z umiejętnością samouzdrawiania wpisaną w kod DNA. Choroby wynikają z zakłócenia harmonii i prawidłowego przepływu energii przez nasze ciało, najczęściej spowodowane emocjonalnymi traumami, negatywnymi doświadczeniami mentalnymi i duchową rozpaczą lub żałobą. Leki na poziomie fizycznym usuwają objawy, ale nie likwidują przyczyny choroby. Reiki pracuje na wszystkich poziomach, regulując przepływ energetyczny nie tylko w ciele, ale także na płaszczyznach subtelnych. Jej działanie jest wielowątkowe i holistyczne, usuwa podłoże chorób i każdą dysharmonię poprzez regulację energetyczną i uruchomienie procesów samouzdrawiania. Usui Reiki Ryoho oznacza dosłownie „Metoda Uzdrawiania Uniwersalną Energia Życia wg Usui”. Energia Reiki to terapia prozdrowotna, niezwiązana z żadną religią. Zabiegi te pomagają ludziom uwolnić się od chorób, problemów emocjonalnych oraz wspierają rozwój osobisty i duchowy. Energia Reiki to energia uzdrawiająca wypełniająca cały wszechświat, to energia bezwarunkowej miłości.

Poddanie się zabiegowi Reiki przynosi wiele korzyści. Na poziomie fizycznym usuwane są różne bóle, organizm oczyszcza się z toksyn, a równowaga energetyczna całego ciała powraca. Czujemy niesamowite naładowanie naszych baterii życiową energią, wzmacnia się nasz układ immunologiczny, a naturalne mechanizmy samoleczenia zaczynają działać. Na poziomie emocjonalnym odzyskujemy spokój wewnętrzny i odczuwamy wzrastającą radość i miłość do siebie. Negatywne emocje są oczyszczane, co sprawia, że stajemy się bardziej współczujący i wdzięczni. Nasza podświadomość ulega zmianie, a problemy dnia codziennego odchodzą na dalszy plan.

Co najbardziej szanuję w Reiki Usui i Kundalini Reiki to Pięć Zasad:

  • pozbycie się gniewu,
  • oddalenie zmartwień,
  • docenienie obecnej chwili,
  • pełne zaangażowanie w swoje życie
  • oraz pielęgnowanie współczucia.

Energia Reiki Usui i Kundalini Reiki to światło, które wypełnia każdego, kto poddaje się jej działaniu.

Kroniki Akaszy: czym są i jak z nich korzystać w numeroterapii?

Powoli przybliżam wyjaśnienie tego, czym są Kroniki Akaszy i jak z nimi pracować, co one nam pokazują i skąd je sczytywać dla dobra klienta. Zacznę od wyjaśnienia, że każdy z nas posiada cztery poziomy przekonań, z których każde zaakceptowane przekonanie staje się programem przechowywanym w podświadomości. Podstawowe przekonania, czyli te, które nauczyliśmy się i zaakceptowaliśmy w dzieciństwie, są przechowywane jako energia w płacie czołowym mózgu. Genetyczny poziom przekonań odnosi się do programów przenoszonych z przodków i dodawanych do naszych genów, a te przekonania są energiami przechowywanymi w DNA, mogącymi sięgać siedmiu pokoleń wstecz. Historyczny poziom przekonań dotyczy głębokich, genetycznych wspomnień sięgających głębiej niż siedem pokoleń wstecz, pamięci poprzednich wcieleń, grupowej świadomości, którą wnosi się w teraźniejszość i informacji z Kronik Akaszy. Energie te są przechowywane w polu aurycznym każdego wcielenia danej osoby. Praca z Kronikami Akaszy pozwala na podłączenie się do pola aurycznego osoby i zobaczenie problemów z pewnej perspektywy, różnych wcieleń oraz znalezienie źródła problemu. Każdy numeroterapeuta powinien znać i wykorzystywać tę niezwykłą metodę pracy.

Ostatni Poziom Przekonań – droga do uzdrawiania duszy i umysłu

Ostatni poziom przekonań to nasza dusza. Jest to nasz wyższy aspekt, który stale się uczy. Dusza ciągle się rozwija, dlatego przekonania mogą być zmienione właśnie na poziomie duszy. Te przekonania są zazwyczaj podstawowe lub kluczowe. Każda osoba emanuje nadzwyczaj inteligentną esencją duszy, a my, będąc tego świadomi, możemy podążać w kierunku samorozwoju, samowybaczania i samouzdrowienia poprzez wszystkie metody, które wyżej opisaliśmy i wyjaśniliśmy, aby uzdrowić wszystkie poziomy naszych przekonań.

Bo to, co się nam w życiu przydarza, dzieje się nie dla nas, lecz dla naszej duszy. Jeśli w końcu wyjdziemy z mroku ofiar, pewnego ranka obudzą nas piękne promienie światła naszej duszy.

Jako numeroterapeuci, prowadzimy sesje indywidualne, wykorzystując wszystkie opisane narzędzia i metody w tym artykule. Piszemy Portrety Numerologiczne oraz Horoskopy, przesyłamy energię Reiki i Kundalini Reiki do odległych zakątków świata. Oferujemy także Fuzje Soul Body Fusion stacjonarnie i na odległość oraz odczyty Kronik Akaszy. Zapraszam do umówienia się na konsultację, a na pewno znajdziemy odpowiedni proces i metody dla Ciebie.

autorka tekstu: Katarzyna C Suchanek
– numeroterapeutka współpracująca z Instytutem Numeroterapii

× Jak możemy pomóc ?