Numeroterapia – metody pracy

Poszczególne metody i polecana literatura

Numerologia

Na rynku jest moja pierwsza książka, podręcznik numerologiczny pt.: „Prawda zaklęta w liczbach”. Jest to wiedza potrzebna każdemu, kto chce pracować z narzędziami numeroterapii. Warunkiem niezbędnym do bycia numeroterapeutą jest znajomość chociażby podstaw numerologii. Budowanie planu terapii zaczyna się bowiem od zrobienia portretu numerologicznego ucznia. Zatem zanim zajmiesz się numeroterapią, odsyłam cię najpierw do wiedzy o tym, jak wszechświat zapisuje nas w liczbach.

Kroniki Akaszy

Praca w Kronikach Akaszy, czyli umiejętność łączenia się ze swoją ósmą czakrą. Innymi słowy, jest to dostęp do biblioteki wszechświata. Niezastąpione narzędzie, które daje nam możliwość zobaczenia problemu z pewnej perspektywy i znalezienia oraz zrozumienia źródła problemu. Każdy numeroterapeuta powinien znać i wykorzystywać tę niezwykłą metodę pracy.

Reiki

Praca z energią Reiki, czyli wspieranie innych energią miłości. Aby móc pracować w jej polu, należy przyjąć inicjację, najlepiej na pierwszy i drugi stopień Reiki. Po inicjacji na pierwszy stopień można już pomagać innym, poprzez przykładanie dłoni do ich ciał. Po inicjacji na stopień drugi można natomiast wysyłać energetyczne wsparcie na odległość. Jest to niezbędna forma pomocy, kiedy prowadzimy ucznia przez głęboką transformację. Jednocześnie praca z Reiki jest znakomita dla samego numeroterapeuty, gdyż pomaga zabezpieczyć własną energię życiową oraz oczyszczać się po trudnych sesjach.

Radykalne wybaczanie

Dobrze jest również znać chociaż podstawy metody Colina Tippinga jaką jest Radykalne Wybaczanie, gdyż doskonale tłumaczy ona działanie energii na poziomie kontraktów dusz oraz lekcji życiowych. W przeciwieństwie do innych form wybaczania, Radykalne Wybaczanie jest szybkie i łatwe do nauczenia oraz zastosowania. Daje również natychmiastowe efekty. Narzędzia Radykalnego Wybaczania są niezwykle proste w użyciu i krok po kroku umożliwiają, pozbycie się emocjonalnego bagażu przeszłości, jak również pozwalają nam żyć bez obawy o przyszłość.

 

Metoda Sedony

Jest to technika pozwalająca uwolnić emocje. Opiera się ona na założeniu, że w sytuacjach, kiedy pojawiają się trudne emocje, należy jest przyjąć i zaakceptować,  następnie pozwolić im odejść (zamiast walczyć czy uciekać). W numeroterapii korzystamy ze zmodyfikowanej metody Sedony opracowanej przez Bogusławę Andrzejewską. 

 

 

Medytacje i Afirmacje

Sama rozmowa nie wystarczy. Każdy proces trzeba wspierać pracą w polu z energią. To znaczy, że warto dać uczniowi medytacje, afirmacje, przeprowadzić oczyszczenie energetyczne czy chociażby zwykłe wizualizacje. To bardzo ważne. Praca z energią wspiera i zdecydowanie przyspiesza cały proces.

Medytacje i afirmacje pomagają nam się rozwijać w bezpieczny i harmonijny sposób. Poprawiają kontakt z samym sobą i ze swoimi myślami. Medytacja nam dostęp do tego co kryje nasza podświadomość. Wraz z afirmacjami, daje nam możliwość zaprogramowania się na realizowanie celów i marzeń. Pozwala uwolnić się od blokad i przeszkadzających emocji.

W pracy numeroterapeuty stanowi istotne narzędzie do pracy z klientami – pomaga nam znaleźć źródła blokad, otwiera na zmiany i wspiera kolejne etapy terapii numerologicznej.

 

Polecana literatura

Jeśli chcesz być dobrym numeroterapeutą powinieneś znać kilka książek o tym jak funkcjonują ludzie.

 • Ważne byś pamiętał, że podświadomość łączy się z nami również poprzez ciało. Więcej o tym przeczytasz w książce Louise L. Hay, pt.: „Możesz uzdrowić swoje życie”. Znajdziesz w niej tabelę z psychosomatycznymi wyjaśnieniami do przytrafiających się nam chorób.
 • Świetnym źródłem wiedzy na temat pracy z poczuciem własnej wartości jest książka Bogusławy Andrzejewskiej, pt.: „Sposób na szczęśliwe życie” oraz „Samoakceptacja”.
 • Każdego kto jeszcze nie jest przekonany do medytacji odsyłam do badań dr. Joe Dyspensa i do jego książek, m.in. „Efekt placebo”.
 • Na liście „must have” musi się także znaleźć książka Davida Hawkinsa „Siła czy moc”. Dowiesz się z niej jakie wibracje mają emocje.
 • Polecam również książki Wojciecha Eichelbergera, m.in. „Męskie pół świata”.
 • Książka „Ciało zna odpowiedź”, której autorem jest Martin Siems pomoże zrozumieć, dlaczego np. tyjemy w określonych partiach ciała, a bestsellery „Potęga teraźniejszości” Eckharta Tolle’a i „Cztery umowy” Don Miguela Ruiza wyjaśnią czym jest pełne wyzwolenie.
 • Kolejny autor wart terapeutycznej uwagi to wspomniany już Colin Tipping i jego książki dotyczące radykalnego wybaczania.
 • Warto również zapoznać się z metodami Byron Katie opisanymi w jej książkach. To m.in. „Radość każdego dnia” oraz skrypt „The work”.
 • Kolejna książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie to „Umysł w walce z chorobą”. Autorka, Wanda Wegner, pisze o trudnych sprawach w niezwykle prosty sposób
 • „Przebudzenie”, którego autorem jest jezuita Anthony de Mello. Skutecznie ułatwia rozbijanie ego. Według mnie książka powinna mieć tytuł – „Prawda o intencjach twojego działania”. Zawsze mam pod ręką i w wolnej chwili czytam losowo wybrany fragment.
 • Eric Berne w książce „W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich” opisał mechanizmy, które działają pomiędzy ludźmi. Ostrzegam, to mocna książka i nie da się jej „odzobaczyć”.
 • I ostatnia na mojej liście, ale tak naprawdę dobra na początek, to książka „Sekret” Rhondy Byrne. Jest również film pod tym samym tytułem, rekomenduję oglądanie chociaż raz na kwartał.

× Jak możemy pomóc ?