Po co tak naprawdę nam medytacja?

Dlaczego teoria nie wystarcza w rozwoju duchowym?

Często mamy do czynienia z sytuacją, w której ktoś zdobył ogromną wiedzę i doświadczenie z wielu książek, seminarów i webinarów. Poświęcił wiele wysiłku na rozwój duchowy i zrozumiał istotę głównej wibracji numerologicznej, jak również to, czym dla niego się ona objawia.

teoria i praktyka

Niemniej jednak, mimo tych wysiłków, osoba ta nadal cierpi. Nadal odczuwa frustrację, ponieważ bierze na siebie odpowiedzialność za rzeczy, na które w rzeczywistości nie ma kontroli. Przebywa w toksycznym związku, który powinien już się zakończyć, ponieważ ludzie stali się dla siebie szkodliwi. Chodzi na terapię, która nie przynosi rezultatów, chociaż terapia zawsze ma na celu pomóc i wsparcie, oraz pokazać jak można postępować inaczej.

Kluczowe pytanie brzmi: dlaczego posiadamy teoretyczną wiedzę, ale nie działamy praktycznie? Głównym powodem jest to, że sama teoria nie jest wystarczająca. Podobnie jak sportowiec musi znać technikę biegania, pływania czy wiosłowania, istotne jest, aby te umiejętności stosować w praktyce.

Jak sobie pomóc?

Odkryj moc medytacji – najskuteczniejszego narzędzia na świecie. To w medytacji masz wyjątkową okazję spotkać się sam ze sobą i całkowicie zanurzyć się w swoim wnętrzu.

Ważne jest, aby w pełni pozwolić sobie na uwolnienie tego, czego już wiesz, że powinieneś/ powinnaś się uwolnić. Poprzez medytację budujemy dystans wobec wielu sytuacji. Dzięki temu dystansowi już nie reagujemy z pełnym emocjonalnym rozgoryczeniem i dramatyzmem. Dajemy sobie przestrzeń, aby oddychać i zobaczyć, że istnieje inna perspektywa. Dajemy sobie prawo do tego, by nie reagować w wyuczony sposób, czyli nie wybuchnąć, nie krzyczeć, nie denerwować się.

Medytacja umożliwia nam świadome unikanie takich reakcji, bez wypierania ich, ale natychmiast reagując inaczej z dystansu. To niezwykle uwalniające i budujące, gdy po prostu pozwalamy sobie na odpuście. Gniew zazwyczaj nie jest potrzebny. Możemy uwolnić lęk, który jedynie działa jako hamulec i przysparza nam wielu trudności.

Numeroterapia w praktyce: Zadania domowe i medytacja jako klucz do osobistej transformacji

Numeroterapeutki z naszego Instytutu mają obowiązek przypisywać klientom zadania domowe. Oznacza to, że oprócz jednogodzinnej sesji terapeutycznej, w której wyrażasz to, co cię trapi, my odkrywamy twoje ukryte podświadome kody i przypisujemy ci ćwiczenia do wykonania w domu. Po prostu dostajesz pracę domową i masz pewne zadania do wykonania, w tym medytację. Zazwyczaj, w ramach numeroterapii, zaczynamy od medytacji „Otwórz się na zmianę”. To jest pierwsza przeszkoda, którą musimy pokonać. Otwieramy się na zmianę.

Jeśli zajrzysz na mój kanał na YouTube, Szkoła Numerologii, znajdziesz tam właśnie medytację o nazwie „Otwórz się na zmianę”.

medytacja jako wstęp do zmiany, numeroterapia

Przechodząc od myśli do serca: Moc medytacji w uwolnieniu i działaniu

Ciesz się korzystaniem z narzędzi, które pomogą Ci uwolnić to, czego Twoja głowa już dawno zdecydowała, że należy uwolnić, ale sama głowa nie jest w stanie tego zrealizować. Konieczne jest również działanie z poziomu serca i energii.

Mój mistrz medytacji, lama Ole Nydahl, zawsze podkreślał, że medytacja ma na celu przeniesienie tego, co mamy w głowie, na poziom serca.

I z tą piękną myślą chciałbym Cię dziś zostawić. Zrób z nią, co uważasz 🙂

× Jak możemy pomóc ?