Numeroterapia w pracy nad poczuciem własnej wartości

Rozpoznanie problemu

Czy wiesz, że nasze poczucie wartości często związane jest z tym jaki program zakodujemy w podświadomości jako dzieci? Jeśli otoczenie, w którym dorastamy pozwala nam swobodnie się rozwijać, jest tolerancyjne i akceptujące, jest duża szansa, że wyrośniemy na odważnych i pewnych siebie ludzi. Jednak większość z nas już od najmłodszych lat narażona jest na oddziaływanie ograniczających norm i przekonań. Ile razy rodzice porównywali nas do naszych rówieśników podkreślając, że otrzymali lepszą ocenę, zostali wyróżnieni albo pochwaleni. Ile razy słyszeliśmy, że powinniśmy coś robić bo tak wypada, bo tego oczekują od nas inni lub co powiedzą o nas sąsiedzi, czy rodzina? Życie w ciągłym strachu przed oceną społeczeństwa nie pozwala nam być w pełni sobą. Wstydzimy się podążać za głosem serca, aby nie zostać odrzuconym, skrytykowanym, czy uznanym za dziwaka. Często nasze decyzje o kierunku studiów, karierze zawodowej, małżeństwie, czy rodzicielstwie podyktowane są presją otoczenia. Czy właśnie tak ma wyglądać życie, które chcemy przeżyć? Pamiętaj, że na zmiany nigdy nie jest za późno!

Kiedy szukać pomocy?

Numeroterapia pomoże Ci przepracować ograniczające Cię wzorce zapisane w podświadomości i uwolnić się od niskiego poczucia własnej wartości. Kiedy zdecydować się na sesję?

  • Jeśli czujesz opór przed wyrażaniem swoich emocji,
  • Jeśli czujesz strach przed komunikowaniem swoich potrzeb,
  • Jeśli boisz się mówić o swoich marzeniach i oczekiwaniach,
  • Jeśli boisz się odrzucenia lub oceny innych,
  • Jeśli boisz się, że swoim zachowaniem zawiedziesz innych,
  • Jeśli boisz się porażki lub nie pozwalasz sobie na gorszy moment,
  • Jeśli masz trudność w stawianiu granic i byciu asertywnym,
  • Jeśli czujesz wstyd przed pokazaniem swojego prawdziwego ja,
  • Jeśli czujesz się gorszy od innych.

Metody pracy z problemem

Sesje Numeroterapii mają na celu pokazanie źródła problemu, którym jest brak wiary w siebie i niskie poczucie własnej wartości, a następnie przeprowadzenie przez transformację, która polega na usunięciu obecnych blokad myślowych i wprowadzeniu nowych wzorców w podświadomość. Terapia zazwyczaj zaczyna się od analizy portretu numerologicznego oraz rozmowy. Następnie w zależności od potrzeby wprowadzane są dodatkowe techniki i narzędzia mające na celu dogłębne zrozumienie źródła i istoty problemu. Mogą to być ćwiczenia na pracę z tzw. własnym lustrem, czy wewnętrznym dzieckiem. Czasami niezbędna jest praca z wewnętrznym krytykiem, nawykowym karaniem się lub podświadomym wchodzeniem w rolę ofiary. Wszystko to ma na celu identyfikację ograniczających wzorców i przekonań. W kolejnym kroku wdrażane są narzędzia pomagające uwolnić trudne emocje jak np. technika radykalnego wybaczania według metody Collina Tippinga lub metoda Sedony.

Zdarza się również, że na nasz obecny stan emocjonalny mają wpływ wydarzenia z przeszłości, które nasza podświadomość nadal pamięta. W tym przypadku niezbędne jest wprowadzenie narzędzi umożliwiających pracę z polem energetycznym, jak energia Reiki lub Kroniki Akaszy. Brak wiary w siebie i niskie poczucie własnej wartości często powodują także ograniczenia w przepływie energii na poziomie czakry podstawy i czakry splotu słonecznego co może mieć wpływ na blokady w ciele. Warto więc podkreślić, że Numeroterapia nie ogranicza się tylko do pracy na sesjach. Niezbędna jest także praca własna. Dlatego każda osoba decydująca się na sesje otrzymuje zadania do pracy w domu. Mogą to być indywidualnie dobrane medytacje, afirmację, czy dekrety. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność terapii i uzdrowienia.

Czego możesz oczekiwać od numeroterapii?

Numeroteriapia, za pomocą różnorodnych narzędzi i technik pomaga uwolnić się od ciążącego problemu. Efektem sesji jest zatem transformacja polegająca na zrozumieniu trudnych emocji, przepracowaniu ich oraz zastąpieniu nowymi, korzystnymi wzorcami myślowymi. Terapia wpływa na zmianę sposobu postrzegania własnej osoby oraz otaczającej rzeczywistości. To natomiast znajduje odzwierciedlenie w pewności siebie, wiary w swoje możliwości i talenty. Sesje powinny także dodać odwagi do wyrażania siebie, komunikowania swoich potrzeb oraz stawiania granic. Opinie otoczenia stracą na znaczeniu, a życie nabierze innego wymiaru. Pojawi się wdzięczność, spełnienie i satysfakcja z możliwości bycia sobą w pełni.

× Jak możemy pomóc ?