Praca z karmą w numeroterapii. Jak zrównoważyć energię i oczyścić karmę?

Numeroterapia to autorska metoda pracy Olgi Stępińskiej, której głównym założeniem jest poszukiwanie wzorców w podświadomości, które tworzą tzw. blokady energetyczne utrudniające nam funkcjonowanie w tym życiu.

Jedną z takich blokad energetycznych może być karma: wyliczona z numerologii, karma z duszą 1:1-kontrakt, z poprzednich wcieleń albo karma tworząca się w danej chwili poprzez nasze myśli i czyny. Karma odnosi się do prawidłowości przyczyny i skutku, zgodnie z którą nasze myśli, działania i decyzje mają wpływ na naszą przyszłość. Innymi słowy, to, co robimy teraz, może wrócić do nas w przyszłości, zarówno w tym życiu, jak i w kolejnych reinkarnacjach.

medytacja

Koło karmy to proces ciągły

Zatem unikajmy emocji niskich wibracji takich jak: zazdrość, gniew, chciwość, a w konsekwencji działań typu zdrada bądź plotkowanie. „ Energia podąża za uwagą” a siła naszych myśli – intencji jest ogromna (intencja tworzy karmę). Karma jest rozumiana jako rodzaj energetycznego rachunku, w którym nasze dobre i złe uczynki wpływają na naszą duchową ewolucję. Dobre uczynki przyczyniają się do pozytywnej karmy, podczas gdy złe uczynki mogą prowadzić do negatywnej karmy, z którą później będziemy musieli się skonfrontować. Zawsze dążymy do równowagi.

Równoważenie karmy

Równoważenie karmy polega najpierw na zrozumieniu, akceptacji, a potem na dążeniu do zmniejszenia negatywnych skutków naszych działań poprzez podjęcie pozytywnych i odpowiedzialnych decyzji. Dobre uczynki i altruistyczne działania mają na celu zrównoważenie negatywnej karmy, która mogła zostać zgromadzona w przeszłości, bądź w poprzednich wcieleniach.

W numeroterapii pracujemy nad negatywnymi wzorcami, schematami (nie jestem dość dobra, nie dość atrakcyjna, nie dość szczupła, itp.) doprowadzającymi do karmy (zdrada, chciwość, plotkowanie, problemy w związkach, z pieniędzmi, w rodzinie itp.), które się powtarzają, zataczają tzw. koło karmy. Jeśli ty dziś wykorzystujesz kogoś, to ktoś w przyszłości-prędzej czy później-wykorzysta ciebie (głównym elementem jest zrozumienie). Emocje, takie jak cierpienie, ból czy wyrzuty sumienia mają ogromną siłę. Przekształcamy potem te wzorce na wspierające (praca z podświadomością, np. wybaczenie, odpuszczenie), powodujące że nasze życie staje się harmonijne i zaczyna się nam łatwiej funkcjonować. Jest to proces uzdrawiania, wymaga to pracy i zaangażowania zarówno numeroterapeuty, jak i ucznia. 

jak uzdrowić karmę
zrozumienie karmy (dlaczego?) –> odpuszczenie –> ulga, błogość   

Oczyszczanie karmy to praktyka, która ma na celu zniwelowanie negatywnych skutków karmy zgromadzonej w naszym życiu bądź z poprzednich wcieleń. Istnieją różne techniki i praktyki duchowe, które ludzie wykorzystują do oczyszczenia swojej karmy. Niektóre z nich to np: medytacja na uwolnienie karmy, afirmacje, np. „uwalniam się od odpowiedzialności za coś, na co nie mam wpływu”, oczyszczanie pola energetycznego z karmy w kronikach Akaszy, praca z energią Reiki lub hipnoza.

Najważniejsza zasada: „Nie róbmy niczego, czego sami nie chcielibyśmy dostać”

Dobrą karmę tworzymy codziennie zaczynając od dobrych myśli.

terapia
× Jak możemy pomóc ?