Na czym polega metoda Theta Healing i jak ona uzupełnia warsztat numeroterapeuty?

Zapraszamy na spotkanie z naszą numeroterapeutką Kasią Suchanek – numerologiczną trójką, prowadzoną szóstką z dnia, czyli i radość i niesamowita opieka. 

K: Bardzo mi miło, że mnie zaprosiłaś. Cieszę się, że mogę coś powiedzieć o tej metodzie, która naprawdę ma duże zastosowanie w numerologii. To jest działanie na podświadomości. Vianna Stibal, twórczyni tej metody, odkryła sposób osiągnięcia stanu Theta. Jak sama nazwa wskazuje – Theta Healing to jest osiągnięcie stanu Theta, czyli przebywanie w takim stanie, że nasza świadomość, pomimo tego, że jesteśmy bardzo zrelaksowani, cały czas z nami jest w kontakcie. Jest to tak zwany bardzo głęboki relaks. A dlaczego ona coś takiego stworzyła? Ponieważ zachorowała na raka i stwierdziła, że nie będzie leczyć się konwencjonalnymi metodami. Poszła do Indian, którzy leczyli poprzez wprowadzanie w stan Theta za pomocą bębnów, osiągnięcie takiego stanu, żeby wejść głębiej w swoją podświadomość i znaleźć odpowiedzi na pytania: dlaczego nam się to stało? Dlaczego nam się to wydarzyło? Poszukanie głębi swojego jestestwa. Tak naprawdę, stan Theta to bardzo głęboki relaks, wyciszenie, poczucie połączenia z wyższymi ja, czy z wyższym Stwórcą. W tym stanie następuje synchronizacja pracy półkul mózgowych, co wpływa na poznanie głębiej naszego umysłu. W stanie tym rozwija się zdolności parapsychiczne. Stajemy się istotami wielowymiarowymi, mającymi połączenie ze światem duchowym, ze Stwórcą, z przewodnikami duchowymi. Przebywanie w stanie Theta odkrywa, że jesteśmy istotami duchowymi, mającymi ludzkie doświadczenia.

Według Vianny mamy 4 poziomy przekonań.

Gdy przekonania zostaną zaakceptowane jako prawdziwe, stają się naszymi programami. To jest okres naszym dzieciństwie, że to co nam rodzice mówią to my w to po prostu wierzymy i bierzemy to do siebie za pewnik. I tak ma być, bo tak zostaliśmy wychowani. Vianna podzieliła nasze przekonania, podświadomość na cztery poziomy. Podstawowy poziom przekonań, czyli przekonania, które zostały zapisane w naszym życiu. Ten poziom przekonań został zapisany w energii płata czołowego. To są te pierwsze zapisy, które mamy, ta świadomość nasza, to jest właśnie płat czołowy. Następnie uważa, że kolejny jest genetyczny poziom przekonań. Na tym poziomie programy są przenoszone z przodków i dodawane do naszych genów, czyli dziedziczymy wszystko, aż do siódmego pokolenia. To, co się wydarzyło naszym babciom, naszym mamom. Czasami mamy takie odczucia, że na przykład nie przeżyłyśmy wojny, a boimy się czegoś. Ja mam taki przykład na sobie, że moja mama przeżyła okupację, mój tata, moi dziadkowie, moi pradziadkowie. Wtedy były takie czasy, kiedy ja urodziłam dziecko, to miałam gdzieś w podświadomości, że ja muszę to dziecko wykarmić, bo może wybuchnąć wojna i nie będę miała czym karmić. To nie jest moje przekonanie. Ja nie miałam takich doświadczeń, a zostało mi to genetycznie zapisane w całym kodzie DNA. Następnie mamy poziom historyczny przekonań. Wchodzimy już głębiej, jesteśmy dalej niż 7 pokoleń. To jest sięganie wstecz pamięcią, np. przy wykorzystaniu Kronik Akaszy. Jesteśmy w polu większej grupy, wszystkich świadomości, które wnosimy w naszą teraźniejszość. Nie wiemy dlaczego, a jednak mamy te informacje, bo jesteśmy w tym polu. Ty prowadzisz odczyty w Kronikach Akaszy i łączysz się właśnie z historycznym poziomem przekonań. I mamy przekonania duszy. To jest czwarty poziom. Nasza dusza uczy się i to nie był przypadek, że znaleźliśmy się w tej rodzinie. My dokładnie wiedzieliśmy, że mamy tam zejść. To my wybraliśmy tych rodziców, te nasze rzeczy, które nie przepracowaliśmy w poprzednim życiu i tu się kłaniają karmy, liczby mistrzowskie. To wszystko, co się nam zdarza to zdarza się z naszego wyboru, tak naprawdę. Numerologia nam dużo pokazuje, bo wyjaśnia w tym momencie, co my takiego mamy w sobie, że wciąż zdarzają nam się różne rzeczy związane z brakiem partnera, żalami różnym, brakiem bratniej duszy czy obfitości. Że wciąż nie możemy zarobić pieniędzy, że wciąż coś nam się wydarza takiego, co, nie jest dla nas łatwe. 

energia moc uzdrawianie terapia

O: Ale też nie umiemy tego z niczym połączyć z tych niższych poziomów. Z rodu, z naszego dzieciństwa itd. I po to sięgamy do poprzednich żyć. 

K: Tak. I do numerologii, bo nam dużo wtedy wychodzi, jakie mamy karmę, co myśmy w poprzednim życiu zrobiły, że teraz właśnie nam się to zdarza. To jest bardzo ważne, bo Theta poprzez wprowadzenie klienta w ten stan ma na celu wywołanie relaksu. Cały proces wprowadzenia w relaks jest po to, aby łatwiej nam było pewne rzeczy wyciągnąć z jego podświadomości i włożyć programy, które powinny być.

O: Przeprogramować.

K: Tak, dokładnie. I to jest bardzo ważne, bo to się dzieje na poziomie komórkowym. Może nam się wydawać, że nic się nie zadziało, ale to wszystko zaczyna działać. I ta metoda jest bardzo ważna, ponieważ sprawdza się wszystkim przekonania, które my mamy na zasadzie pracy mięśni naszych. Theta Healing ma bardzo dużo różnych narzędzi. Jeżeli mam klienta z przekonaniami dotyczącymi pieniędzy czy chęci schudnięcia ja najpierw sprawdzam w systemie zahamowań, który opracowała Vianna, na poziomie właśnie próby mięśniowej. Czyli klient wstaje, i sprawdza odruchy swojego ciała. Sprawdzamy, w jakim kierunku klient podąży. Mam bardzo długi szereg pytań, które zadaje klientowi. Na ich podstawie mogę stwierdzić gdzie klient ma blokady. Kiedy ja już wiem i znam blokady po prostu klient siada a ja wprowadzam go w stan Theta, najlepiej przez dotyk. I na to miejsce wyciągam wszystko, podobnie jak w afirmacjach i pracy z podświadomością. Wyciągam to wszystko i wkładam na te puste miejsca inne programy.

O: Klient jest wprowadzony w taką głęboką medytację?

K: W stan całkowitego relaksu, głębokiego. Tak jakby był w medytacji, ale podąża za moim głosem. I dokładnie na poziomie komórkowym to się dzieje. Zmieniają się programy, zmienia się jego postrzeganie świata. Ludzie bardzo często uważają, że oni są biedni, są w roli ofiary, a tak naprawdę to my chcemy być tymi ofiarami, bo czasami mamy bardzo dużo z tego korzyści. 

O: W krainie ofiar jest bardzo wygodnie.

K: Bardzo wygodnie i dużo ludzi to wykorzystuje. Dużo ludzi też się boi pewne rzeczy wyciągać, bo wtedy okazuje się, że oni muszą zacząć żyć swoim własnym życiem, a oni są jak małe dzieci, raczkujące, które cały czas chcą mieć tą pomocną dłoń. Tak naprawdę praca na podświadomości jest bardzo ważna dla naszego postrzegania świata, żeby zmieniło się nasze odpuszczenie żalu, gniewu, zemsty, odrzucenia. Żebyśmy byli na tyle świadomi i przeprogramowali swoje przekonania na to, że my jesteśmy twórcami naszego życia. Że wszystko zależy od nas i od naszej podświadomości.

O: Czyli tutaj zauważymy, że Theta Healing jest bardzo zgodna z założeniami numeroterapii, bo my też mówimy o tym, w numeroterapii, że żeby zaczęło w twoim życiu być tak jak ty chcesz, to musisz przerobić swoje wzorce. Po prostu. I tu nie ma czarów i magii. Siedzisz, pracujesz nad sobą, przerabiasz wzorce. Wyłapujesz te wzorce, które cię blokują. Przeprogramowujesz je na te, które cię będą już teraz wspierać. Te wzorce z jakiegoś powodu kiedyś były dla ciebie korzystne, wspierające, a teraz wszystko się zmieniło, dlatego można już się spokojnie przeprogramowywać. Chciałam zapytać o najciekawszą sesję, jaką pamiętasz. Połączoną numeroterapię i Theta Healing 

stan wyciszenia uzdrawianie medytacja

K: Byłam na zjeździe osób kończących mistrzowski stopień Theta Healing. To było to piękne przeżycie. Przechodziliśmy przez 7 planów egzystencji. Zaczynaliśmy od naszych dusz, Kronik Akaszy, wchodzenia w świat mniej materialny. I to było coś niesamowitego. Wchodząc w te różne poziomy naszej świadomości, widzieliśmy tak cudowne, tak niesamowite rzeczy: kim byliśmy kiedyś, co przeżywaliśmy! Dlaczego obecnie mamy takie przekonania. Przez 5 dni praktycznie czułam się jakbym cały czas była w stanie relaksu. Cały czas fruwałam. Ludzie, których ja też wprowadzałam w stan Theta po prostu opływali. Czuli się bezpiecznie wiedząc, że to naprawdę się zdarzyło, że nasza dusza jest w nas najważniejsza. A przybraliśmy ludzkie ciało po to, żeby przeżyć te doświadczenia, których nasza dusza sama nie jest w stanie przeżyć. A co nam daje ciało? Dotyk, smak, miłość, radość. My po to tu jesteśmy, żeby doznać takich ziemski, cudownej wrażeń. I, żeby przepracować to, co nam się wydarzyło w poprzednich życiach. Metoda ta bardzo współgra z numerologią, jaki z każdą inną terapią.

O: Z terapiami, w których chodzi o to, żeby przeprogramować podświadomość.

K: Tak dokładnie. W Radykalnym Wybaczaniu tak samo, bo to jest właśnie na poziomie duszy. To jest bardzo ważne, żebyśmy my wiedzieli, że to nasza dusza, nas tutaj, na tą ziemię sprowadziła. I to jest ważne w takich procesach. Żeby chciała się rozwijać, żeby przepracować to, co zrobiliśmy w poprzednim życiu złego lub byliśmy trudni. To teraz my to dostajemy. Warto na to spojrzeć innym okiem i wziąć to wyzwanie, swoje ręce i wiedzieć, że fajnie, że jesteśmy tu, że możemy takich rzeczy doświadczać. Czasami dla niektórych to jest bardzo ciężkie doświadczenie, bo ktoś może powiedzieć: no dobrze, zostałam zgwałcona, molestowana. Czy to jest takie fajne? Nie jest fajne, ale kto wie czy kiedyś ty tego nie robiłaś? Trzeba z pewnym dystansem na to spojrzeć. Wiem, że to jest bardzo ciężkie i trudne dla ludzi. Ale też pogodzenie się z pewnymi faktami i dojście na poziomie genetycznym czy historycznym w Kronikach Akaszy jest odnalezienie tego i przeprogramowanie na obecne, już nie robienie tego.

Koło karmy

O: My w numeroterapii nazywamy ten moment, że karma zakręci koło, czyli karma do nas wróci. I to jest strasznie niemiły moment. Umówmy się szczerze. To jest taki straszny poziom emocji, jesteśmy tak źli na to. Bo raz, że ktoś nam to zrobił, a dwa, że świadomy człowiek to już wie, że to nie ten ktoś tylko to wróciło, bo myśmy to kiedyś zrobili. To jest jeszcze gorsze, ja tutaj tyle pracuję nad sobą. Jestem dobrym człowiekiem, wspieram fundację itd., a ta głupia karma do mnie wraca. To jest moment, że my nie chcemy się na niego zgodzić bardzo często. Natomiast myślę, że tutaj wszyscy, którzy pracują na tych poziomach, z nami się zgodzą, że dopiero wtedy jak ty to przyjmiesz, zaakceptujesz, przeżyjesz, weźmiesz na klatę, to dopiero wtedy następuje pełne uzdrowienie tej sytuacji. I karma już nie będzie nas z tego rozliczać, bo właśnie zrozumieliśmy, na czym ta lekcja polega. 

K: Dokładnie, Olga. Całe sedno.

O: Cudownie. Zapraszamy do Kasi na sesję numeroterapeutyczną. Kasia ma bardzo szeroki warsztat, może was wspierać różnymi metodami. Przepięknie pracuje również energią Reiki, doskonale zna numerologię i z całą swoją wiedzą będzie się z wami dzielić, żeby was przeprowadzać i przeprogramować. Także jeżeli szukacie swojego terapeuty i rezygnujcie z Kasią, to piszcie i uzdrawiajcie, doświadczajcie pełnej satysfakcji z życia, czyli to do czego tak naprawdę wszyscy dążymy. Po to tutaj przyszliśmy.

K: Do harmonii. 

O: Cudownie było z tobą kochanie, jak zawsze zresztą. Dziękuję pięknie.

K: Oczywiście ja bardzo dziękuję za to spotkanie.

Katarzyna Suchanek
× Jak możemy pomóc ?