Czym jest lęk w związku i jak z nim pracować?

LĘKJak długo mnie będziesz trzymał i nie pozwalał żyć?

Lęk jest jedną z najtrudniejszych emocji, który wynika z aktualnych przeżyć i doświadczeń z przeszłości, które zakopują się w naszej najgłębszej podświadomości. 

Przez kilka miesięcy miałam przyjemność pracować z kobietą gotową na zmianę. Dla mnie jest to przyjemność jak widzę zmiany jakie pojawiły się w jej życiu przez tak krótki czas naszej współpracy.  Jeśli uświadomimy sobie nasz lęk, to możemy zacząć z nim pracować.  

Pracowałyśmy z „Arkuszem pracy z lekiem” gdzie wypunktowałyśmy wszystkie lęki, które odczuwała :

  • lęk przed oceną innych ludzi, który ją wręcz paraliżował i wpływał na każdy aspekt jej życia: związki, relacje z najbliższymi i otoczeniem.

Kobieta była już po rozwodzie kilka lat i odczuwała lęk przed nową relacją. Pierwszy jej związek małżeński nie był dla Niej łatwy, bo była 10 lat w związku współuzależnionym (pamiętam jej słowa jak na sesjach wspominała skąd ja miałam tyle siły żeby to wszystko przejść). Przeszła każdy etap współuzależnienia od alkoholu. Zadałam jej pytanie: Dlaczego wcześniej nie odeszłaś z Tego związku? Odpowiedziała, że z powodu lęku co powiedzą inni nie mogła wcześniej odejść od męża. Wyniosła to z powielania wzorca z domu.

  • lęk przed odrzuceniem 
  • lęk przed byciem samą (jeśli zaakceptujemy i pokochamy siebie takimi jakimi jesteśmy, to lęk po prostu się rozpuszcza)

Jak pracowałyśmy z lękiem przed rozstaniem?

 Wykonałyśmy na sesjach Numeroterapii szereg ćwiczeń, medytacji, afirmacji oraz uświadomiłyśmy wzorce wyniesione z domu i uwolniłyśmy się od nich krok po kroku. Korzystałyśmy z energii Reiki, jak również informacji z Kronik Akaszy, które pokazały nam rozwiązania danych tematów. Pokochała i zaakceptowała siebie. Obecnie pracujemy z Arkuszem dotyczących przekonań dotyczących związków, przepracowujemy na sesjach stare wzorce dotyczące związków i jest już gotowa wejść w Nowy związek. 

Pomocne były afirmacje.

Jedną z nich była poniższa afirmacja:

Otwieram się na zmianę. Przyciągam partnera pod każdym względem kompatybilnego z moją energią. 

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem jaką prace nad sobą wykonała przecudowna istota i jak zmienia się jej życie. 

Numeroterapeutka, Agnieszka S

× Jak możemy pomóc ?