Czym jest depresja według wskazań numeroterapii i jak sobie z nią radzić?

O depresji mówi się bardzo dużo. Obserwuje się ją już nawet u dzieci. O tym jaki wpływ miała na to pandemia i zamknięcie w domu to pewnie niejeden doktorat powstanie. Jednak nie o tym dzisiaj. W numeroterapii mamy wyznaczony konkretny plan działań do pracy z depresją. 

Czym jest depresja? Jak sobie poradzić z depresją?

Na początek musimy sobie uświadomić czym ta depresja jest. Wyobraź sobie, że masz trudny dzień. Zdrowy człowiek miewa trudne dni. Zdrowy człowiek czasem cierpi. Zdrowy człowiek po prostu czasem czuje się gorzej i w ciele, i w duszy. Natomiast depresja to jest taki stan, kiedy czujesz się częściej źle niż dobrze. Bardzo często w depresji mamy poczucie winy, poczucie braku bezpieczeństwa (czyli bardzo dużo lęków), poczucie wstydu, czujemy się do niczego i nie widzimy sensu wstawania z łóżka. Skrajna depresja polega na tym, że ludzie nie mają siły ani potrzeby żeby wstać z łóżka. Depresja może mieć podłoże w jakimś jednym trudnym wydarzeniu jak utrata dziecka, utrata ukochanego/ukochanej, rozwód, śmierć bliskiej osoby. Może się również pojawić w wyniku nagromadzenia małych wydarzeń, które powodują, że cały czas jest nam ciężko. Według skali Hawkinsa, depresja zaczyna się na poziomie 0, czyli wtedy, kiedy jesteśmy permanentnie długo w poczuciu winy, w poczuciu krzywdy, w lęku, bólu, strachu, żalu i bardzo często jest okryte wstydem. I nie szukamy rozwiązań albo szukamy, ale okazują się nieefektywne. Z tego “tunelu”, bo tak to można nazwać, jest wyjście. 

Jak podchodzimy do depresji w terapii?

Nie odstawiamy leków, szanujemy terapię podjętą u psychoterapeutów i psychiatrów. Zdarza się jednak tak, że osoby objęte taką terapią przychodzą mimo wszystko do nas, bo mimo branych leków i podjętego leczenia nadal nie widzą poprawy.

Praca z energią podczas depresji

Pierwszą sprawą, którą zrobi w takiej sytuacji numeroterapeuta, to sprawdzi pole energetyczne. Jeżeli sam czuje się biegle – to przeczyta to w Kronikach Akaszy, jeżeli nie czuje się biegle – to poprosi o pomoc konsultanta Kronik Akaszy.

Może być tak, że odezwały się tematy z poprzednich żyć. Może być tak, że odzywają się bardzo silnie twoje karmy i nie masz siły żeby się z tym zmierzyć. Mogą to być takie przyczyny depresji. To trzeba przede wszystkim sprawdzić.

Wibracje numerologiczne przy depresji

Później sprawdzamy czy według numerologii nie ma braków w kanałach energetycznych odpowiedzialnych za potencjał. Może być brak energii w kanale radości. Może być bardzo dużo energii w kanale 6, odpowiedzialnym za podłoże depresji. Może być też niesprzyjająca kombinacja – mogą nas osłabiać imiona, nazwisko rodowe, możesz mieć niekorzystny podpis. To wszystko wpływa na nasze samopoczucie i bardzo często wpływa też na nasze życie codzienne.

DEPRESJA – Efekt kuli śniegowej

W samopoczuciu jesteśmy przez cały czas. Tak jak wspomniałam wcześniej – są różne powody wpadania w depresję i warto wiedzieć dlaczego taka sytuacja ma miejsce u ciebie, dlaczego ona się tobie przytrafiła. Jeśli już wiesz, to już jeden sukces na drodze do wyzdrowienia. Jeśli nie wiesz, to sprawdź ilość zdarzeń, które miały na ciebie wpływ w ostatnim czasie przez wpadnięciem w depresję i zobacz, że ilość tych zdarzeń, nawet słabszych energetycznie, spowodowała efekt kuli śniegowej.

Numeroterapia w leczeniu depresji

Wyciągnęłam kilka lub kilkanaście osób z depresji metodą numeroterapii. Polecam obejrzeć live z Magdą Wierzchowiecką, na którym zobaczysz jak można z depresji wyjść. Jak można się do tego życia zacząć uśmiechać. Metoda, którą mam wypracowaną i która działa to metoda małych kroczków. Codziennie skupiamy się na jednej do trzech rzeczy (nie mniej niż jedna, może być więcej niż trzy), które są przyjemne i wydarzyły się w ciągu dnia. Albo były miłe lub były twoim sukcesem. Krok po kroku wychodzimy z trudnego myślenia o sobie. Podkreślam, nigdy nie kwestionuje wykwalifikowanych psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, którzy stwierdzili traumy i specjalizują się w leczeniu traum, oraz którzy zapisali leki. To idzie równolegle. Moja metoda nie koliduje z żadną. Tak jest ułożona cała numeroterapia, żeby nie kolidowała z niczym. Zachęcam, aby depresję leczyć terapią sukcesu, czyli codziennie znajdujesz sobie kilka rzeczy (nie mniej niż 1 a najlepiej 3 i więcej) które były miłe, dobre, które były sukcesem. W ten sposób podbijamy swoją wibrację. Jak pomyślisz o czymś miłym i sympatycznym to automatycznie z poziomu 0 w skali Hawkinsa wskakujesz poziom wyżej. Zachęcam do stosowania tej metody.

Praca z podświadomością podczas depresji

Równolegle warto zrobić to czego nasze ego nie lubi: uświadomić sobie jakie są dla nas korzyści z bycia w tej chorobie. Oczywiście jak to mówię, to wszyscy odpowiadają, że to się nie opłaca. No właśnie nie. Nasza podświadomość działa tak, że jeśli nam coś daje to uważa, że to jest dla nas korzystne, opłacane albo bezpieczne. Dlaczego nasza podświadomość, czyli siła sprawcza uznaje, że lepiej i bezpieczniej jest nam być chorym na depresję niż być zdrowym i czerpać radość z życia. Gwarantuje wam, że jeżeli znajdziecie korzyści z bycia w chorobie i pozwolicie sobie się od nich uwolnić to bardzo szybko minie. 

Napisałam książkę dla numeroterapeutów “Podręcznik do numeroterapii”, prowadzę zajęcia z numeroterapii (to jest 2 semestr w Szkole Numerologii) i mamy tam cały moduł na zdrowie, na pracę z ciałem. Poświęcamy ten czas na to, aby zobaczyć jakie pozorne „korzyści” może dać choroba człowiekowi. Wiem, że to brzmi jakbym zwariowała, ale to jest wniosek po wielu latach mojej pracy. 

Podsumowując: jak wyjść szybko z depresji metodą numeroterapii?

Po pierwsze – codziennie zauważać dobre rzeczy, które ci się wydarzyły.

Po drugie – podjąć decyzję, że codziennie robisz jedną rzecz, która sprawia ci przyjemność.

I po trzecie, najtrudniejsze – znaleźć korzyści jakie masz z tego, że nie jesteś w pełni formy. A korzyści mogą być niesamowite i ludzie na wysokim poziomie rozwoju osobistego są w stanie „rozebrać się przed sobą”xsa i je znaleźć. To jest jedyna droga żeby wyjść z tego trudnego stanu jakim jest depresja.

× Jak możemy pomóc ?