Czas nie będzie na nas czekał – czyli co się z nami dzieje, kiedy nie podejmujemy decyzji w porę?  

Co się z nami dzieje, gdy za długo przeżywamy stan, w którym nie możemy podjąć decyzji?  

Co się w ogóle dzieje wtedy, kiedy nie podejmujemy w porę decyzji?  

Nie musisz zrobić wszystkiego – określ priorytety!

Warto tutaj zacząć od tego, że niektóre z otaczających nas rzeczy można zostawić, pominąć, co może być do pewnego stopnia kontrowersyjne. Mamy tendencję do przywiązywania się do wielu bodźców, rzeczy, planów, dlatego istotne jest prowadzenie takiego „BHP” naszych myśli i świadome decydowanie, czym powinniśmy się akurat teraz zajmować, a czym nie. Często wymyślamy sobie mnóstwo aktywności, projektów, książek do przeczytania, filmów do obejrzenia i miejsc do odwiedzenia, oraz planujemy wiele spotkań z przyjaciółmi. To może prowadzić do sytuacji, że nie na wszystko wystarczy nam czasu. Dlatego pierwszym krokiem w naszym życiu powinno być określenie priorytetów, czyli jak chcemy spędzać czas i jak chcemy, aby nasze życie wyglądało. Warto zrozumieć siebie lepiej, a jeśli potrzebujesz pomocy, zastanów się nad zrobieniem sobie portretu numerologicznego, który na kilkudziesięciu stronach opisze cię szczegółowo.  

praca obowiązki

Zdecyduj, czego naprawdę chcesz od życia

Co się dzieje jak nie podejmiemy takiej decyzji? Jak nie ustalimy swoich priorytetów? Jak nie nazwiemy swoich celów? Może to zobrazować jedno z moich ulubionych powiedzeń: “Jak nie wiesz, dokąd płyniesz, każdy wiatr jest zły”. Czyli wszechświat sam nie wie co ma ci dać, bo ty tego nie wiesz. Natomiast jak już zaczynamy świadomie budować swoje życie, to robimy to dzień po dniu. Uwielbiam zacząć dzień od tego (i każdemu to doradzam), żeby już rano mieć pierwszy sukces. Na przykład: pościel łóżko, zjedz śniadanie (podobno to jest bardzo ważne dla naszego organizmu), zrób coś dla siebie, pobiegaj, wypij dobrą kawę, posłuchaj fajnej muzyki. Napełniaj się tym, że spełniasz swoje cele, swoje zamiary. Dzień będzie wyglądał tak jak ty chcesz. Od samego początku ty o tym decydujesz, ty masz moc sprawczą. Bardzo współczuję ludziom, którzy się długo budzą i są zaspani, nie mogą się ruszyć, tracą dzień. Później, żeby wejść w ten kołowrotek dnia potrzebują dużo czasu, przeciągają to. Powoduje to niechęć, bo człowiek jest zaspany, nie chce mu się zaangażować w ten dzień. I tak dzień po dniu. Po tygodniu nie zaangażowany w tydzień, później w miesiąc. A później, po pięciu latach, stwierdza, że jego życie przeszło mu między palcami. Dlatego….

Ustal, co jest dla ciebie ważne

Następnie decyduj, że dokładnie w tą stronę zamierzasz iść. Każda decyzja to jest tak naprawdę rezygnacja z czegoś innego. Jeżeli jesteśmy pewni tego, co chcemy osiągnąć, jak chcemy się czuć, jakimi ludźmi chcemy być, do czego dążymy, to warto mieć świadomość, że trudne decyzje polegają między innymi na pozwoleniu niektórym ludziom na odejście. Część rzeczy się zmienia w życiu. Zmieniasz pracę, zmieniasz się dla innych, zaczynasz stawiać granice. Bardzo często pojawia się to na moich warsztatach np. na kursie budowania poczucia własnej wartości. Mówimy o tym, że trzeba zacząć stawiać granice. Nie można być dla wszystkich. Trzeba być dla siebie, a później z nadmiaru dawać innym. Jakie są konsekwencje niestawiania granic? Myślę, że każdy człowiek wie, że w pewnym momencie czujemy się po prostu z tym źle. Czujemy się wykorzystani, czujemy, że nie ma nas dla nas, że żyjemy tylko po to, żeby spełniać czyjeś prośby, oczekiwania, być dla kogoś. I to prowadzi bardzo często do trudnych w nas sytuacji. Warto być dla innych, ale dopiero jeżeli zatroszczysz się sam o siebie.

Zaplanuj!

Wydaliśmy numeroplaner, w którym przeznaczyliśmy bardzo dużo miejsca na to, żebyś mógł zaplanować, zdecydować jak ten twój rok będzie wyglądał. Oczywiście numeroplaner jest stworzony zgodnie z prawem numerologii, czyli Nowy Rok numerologiczny zaczyna się 15 września 2023 roku. Bardzo ważne jest to, żeby zapisać to co chcesz osiągnąć, bo wtedy będzie ci znacznie łatwiej podejmować decyzje.

zamów numeroplaner

Nie wiem, czego chcę…

Najgorzej jest chyba ludziom, którzy przychodzą do mnie i mówią: “sam nie wiem czego chcę”. Wtedy numeroterapeuta musi wykonać szereg ćwiczeń z taką osobą, żeby się dowiedzieć co jej w duszy gra. Dlatego zachęcam do tego, żeby odważyć się podjąć decyzję, wyjść z tej strefy komfortu, zdecydować. O tym jest ten wpis. Żeby zdecydować, że twoje życie zaczyna wyglądać inaczej, że to ty jesteś sprawcą, realizatorem. To ty łapiesz byka za rogi i mówisz: „dobra, działamy, bo ja wiem czego chcę, ja wiem, jak to ma wyglądać”. W życiu mamy dużo trudniejszych decyzji do podjęcia. Czasami mamy na sobie odpowiedzialność za kogoś, za osoby ubezwłasnowolnione czy choćby za dzieci. Trzeba decydować o różnych rzeczach, bycie rodzicem wcale nie jest takie łatwe, ponieważ mamy na sobie odpowiedzialność. Natomiast, jeżeli wyznaczysz sobie coś w rodzaju planu wychowawczego, który będzie zakładał czego chcesz nauczyć swoje dziecko, to będzie łatwiej zdecydować, jak wasza relacja ma wyglądać, czego wymagasz, jakie ponosicie konsekwencje. 

Na koniec afirmacja dla ciebie:  

Napełniam się odwagą by decydować o swoim życiu i napełniam się zaufaniem, że moje decyzje będą ogólnie dobre. 

umów się na konsultację - numeroterapia i medytacja
× Jak możemy pomóc ?